Vyspravované fasády a staré nátery

Vyspravované fasády a staré nátery

Vyspravované fasády a staré nátery

V takýchto prípadoch sa podklad vyznačuje nerovnomernou nasiakavosťou a vlhkosťou.
Pre takéto povrchy sa doporučuje použiť hlavne materiály na silikónovej báze. Neodporúčajú sa silikátové materiály, pretože pri ich použití môže dôjsť ku tvorbe fľakov a rozdielnosti vo farebnosti. Silikátové omietky a farby nie je vhodné použiť ani na staré silikónové a disperzné nátery alebo na hydrofobizované podklady.

Farebnosť omietky

Pri sýtych farebných odtieňoch sa odporúča použitie akrylátových materiáloch, ktoré umožňujú výraznejšiu pigmentáciu.

Pri silikónových a hlavne silikátových hmotách nie je možné pigmentovať v príliš výrazných farebných odtieňoch, farebnosťou sa preto približuje skôr k prírodným odtieňom.

Vonkajšie prostredie
Znečistenie životného prostredia

Pre ochranu životného prostredia sú vhodné materiály ktoré sa natoľko nešpinia. Tejto požiadavke najlepšie vyhovujú silikónové, silikátové a minerálne materiály.

Disperzné látky so statickým elektrickým nábojom priťahujú poletujúce zrnká prachu a sú teda náchylnejšie na rýchle znečistenie.

Pri lokalitách so silnými dažďami a vetrom je potrebné uprednostniť materiál s nízkou nasiakavosťou.
Teda silikónové alebo disperzné materiály. Čo sa týka životnosti jednotlivých druhov povrchových úprav, samozrejme nátery nemôžu konkurovať omietkam, či už tenkovrstvým alebo ušľachtilým minerálnym.

Najdlhšou životnosťou vyznačujú materiály na minerálnej, silikátovej a silikónovej báze.

VÁŠ OSOBNÝ PORADCA S 26 ROČNÝMI SKÚSENOSŤAMI

Potrebujete informacie ohladom výberu alebo inštalácie? Radi Vám poradíme pri výbere najlepších okien pre Vašu stavbu.

Podobné články

Revolučné drevohliníkové okná: Účinnosť, ktorá vám ušetrí

Predstavte si, že by ste mohli výrazne znížiť svoje účty za energie bez toho, aby ste museli obetovať estetiku vášho domova. Znie to ako sen? V Unigroup tieto sny meníme na realitu. Predstavujeme vám revolučné drevohliníkové okná s profilom hrubým až 106 mm – špičku na trhu v oblasti energetickej účinnosti. Inovácia drevohliníkových okien: 106…

Aké sú výhody drevených okien?

Okná sa vyrábajú z rôznych materiálov a v závislosti od vašich potrieb a túžob ako majiteľa domu môžete použiť množstvo rôznych materiálov a na základe vhodnosti materiálu si budete môcť vybrať okná, ktoré budú vyhovovať práve vášmu domovu. V tomto článku sa zameriame na drevo, ako jednu z možností. Aké sú teda presne výhody drevených…

Mali by sme si namiesto plastových okien vybrať drevené?

Prvou otázkou, ktorá môže pri kúpe okna alebo dverí vyvstať, je, či si vybrať drevené alebo plastové okná a dvere. Najdôležitejšie je určiť podľa vlastných potrieb, ktoré riešenie slúži cieľom, ktoré považujeme za dôležité. V záplave informácií sa dá veľmi ľahko stratiť, preto by som vám rád pri výbere pomohol zhrnúť niektoré hlavné výhody a nevýhody…

This site is registered on wpml.org as a development site.