Konštrukcia zimných záhrad

Konštrukcia je z drevenej viacvrstvovej lamely. Najviac sa používa smrek, kvôli tepelným vlastnostiam, ale ponúkame aj červený smrek, borovicu a z exotických drevín meranti. Drevo má výborné tepelno-izolačné vlastnosti a je dostatočne stabilné.

Prvky obvodovej steny sú eurookná a dvere môžu byť otváracie, sklopné, skladacie, s posuvnými prvkami aj s elektrickým posuvom. Na strechu je použitý polykarbonát, ale najlepšia voľba je izolačné bezpečnostné dvoj alebo trojsklo.

Sú k dispozícií rôzne protislnečné sklá ktoré delíme na sklá:

  • s absorbčnou charakteristikou (sklá Planibel zafarbené v hmote vo farbách bronz, zelená, šedá)
  • s absorbčnou a reflexnou charakteristikou (sklá Stopsol, Stopray, Solarbel)

Planibel

So vzrastajúcou plochou sklenej výplne stúpa preteplenie interiéru vplyvom slnečného žiarenia. Ak sa nahradí vonkajšia číra tabuľa sklom s absorbčnou či reflexnou charakteristikou, odbúrajú sa nepriaznivé vplyvy nadmerného vstupu slnečnej energie do miestnosti. To umožňuje podstatne znížiť náklady na udržiavanie prijateľnej teploty v interiéri v priebehu celého roka.

Stopsol

Stopsol je reflexné protislnečné sklo s veľmi tenkou pyroliticky nanesenou vrstvou oxidov kovov.

Táto vrstva je veľmi trvanlivá, a preto je možné orientovať ju tak von, ako aj dovnútra izolačného dvojskla. Orientácia vrstvy oxidov kovu ovplyvňuje hodnotu reflexie a rovnako konečný farebný odtieň skla. Sklo Stopsol sa vyrába v dvoch variantoch – Stopsol Classic so strieborným odrazom s ľahko jantárovým odtieňom a Stopsol Supersilver so strieborno-modrým leskom.

Stopray

Sklo Stopray je reflexné sklo s veľmi tenkou vrstvou vzácneho kovu, ktoré zabezpečuje vynikajúcu ochranu pred nežiadúcim vstupom slnečnej energie a zároveň významne zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti skla. Vrstva vzácneho kovu na povrchu skla musí byť orientovaná vždy smerom do dutiny, aby nedošlo k jej poškodeniu. Stopray sa vyrába v širokej škále farebných odtieňov, čo z nej (spoločne s technickými charakteristikami) robí ideálny materiál pre architektúru. Významným argumentom pre použitie skla Stopray je okrem zmienených vlastností tiež fakt, že i napriek vysokej účinnosti ochrany proti vstupu slnečnej energie nie je obmedzený prestup tepla do interiéru.

Solarbel

Solarbel je sklo, na ktorom sú elektromagneticky nanesené zliatiny kovov. Solarbel zaisťuje ochranu pred nadmerným vstupom slnečnej energie, pričom vykazuje široké spektrum hodnôt priepustnosti svetla a svetelného odrazu. Pokovená vrstva je vždy orientovaná smerom do dutiny. Použitím skla Solarbel v izolačnom dvojskle dochádza k nezanedbateľnému zlepšovaniu tepelnoizolačných vlastností.

This site is registered on wpml.org as a development site.