Okná pre pasívne domy

Tepelnotechnické požiadavky na stavby neustále sprísňujú.

Súčasťou obalových konštrukcií sú otvorové výplne ako okná, dvere, balkóny, portály ale aj obytné zimné záhrady. Vysoké náklady na energie nútia ľudí zamýšľať sa nad energeticky úspornými stavbami. Podľa smernice Európskej únie do 31. decembra 2020 budú musieť mať všetky nové budovy takmer nulovú spotrebu energie.

V bežných domácnostiach sa spotreba tepla pohybuje medzi 200–300 kWh/m2 za rok, v novostavbách okolo 150 kWh/m2 za rok, v pasívnych domoch neprekročí 15 kWh/m2. Ďalším typom je takzvaný „nulový“ dom, ktorý na teplo spotrebuje najviac 5 kWh/m2.Pri vhodnej konštrukcii môže dom pretepliť iba slnko aj bez solárnych panelov. Ak sa dom vhodne umiestni, ako zdroj energie poslúži najmä slnečná energia alebo tepelná energia zeme. Predpokladom šetrenia teplom je dobrá izolácia. Pasívne domy sú dokonca vzduchotesné s riadenou cirkuláciou vzduchu. V zime nepotrebujú radiátor, v lete klimatizáciu a sú pre človeka zdravšie.

Slovensko zaviedlo povinný energetický certifikát nielen všetkých nových budov, ale aj tých, čo prejdú významnou obnovou (napríklad zateplením). Certifikát zaradí budovu do energetickej triedy. Energetický certifikát treba predložiť ako prílohu aj ku kúpnej zmluve

Naša Ponuka

Ako postupuje objednávka v Unigroup

Ponuka Objednávka Výroba na mieru Montáž

Naši zamestnanci Vám vypracujú ponuku podľa zaslaných podkladov. Poradíme, navrhneme možné alternatívne riešenie.

Chcem ponuku

Kontaktujujeme Vás ohľadom finalizácie a podpisu objednávky. Na základe objednávky obdržíte zálohovú faktúru.

Vašu zákazku dostanú do rúk naši skúsení kolegovia, ktorí ju precízne a s láskou spracujú do finálnej podoby z ktorej budete nadšení.

Výroba

Dopravíme a namontujeme Vaše nové dielo priamo u vás doma. Od malej skrinky až pod obrovský presklený portál.

Montáž

Radi Vás privítame do našej firmy,
kde môžete pozrieť okrem vzorky aj výrobu a hotové výrobky.

VÁŠ OSOBNÝ PORADCA S 26 ROČNÝMI SKÚSENOSŤAMI

Potrebujete informacie ohladom výberu alebo inštalácie? Radi Vám poradíme pri výbere najlepších okien pre Vašu stavbu.

Servis a opravy
okien a dverí

Okná a dvere sú vystavené poveternostným vplyvom a sú často používané. Neprevádzanie údržby sa prejavuje na ich funkčnosti a životnosti, napríklad strata tepla v zime. Pri pravidelnej údržbe zostanú Vaše okná, ako nové.

Potrebujem servis
This site is registered on wpml.org as a development site.