Zvuková izolácia – kročajová nepriezvučnosť

Zvuková izolácia – kročajová nepriezvučnosť

Zvuková izolácia pri liatych podlahách by mala byť pomocou mäkkej, tlmiacej podložky, ktorá zabraňuje prenosu hluku. Liate, alebo drevené podlahy by sa nemali dotýkať zárubní dverí. V takýchto prípadoch by mala byť podlahová konštrukcia oddelená od zvislých stien dilatačnou páskou.

Technické zariadenia budovy akými sú: napr. vykurovanie, vetranie, vodovod, kanalizácia, sú najčastejšími zdrojmi rušivého hluku a vibrácií. Preto potrubné rozvody a strojné zariadenia, čerpadlá, kotly, ventilátory a pod. musia byť uložené pružne.

Zlepšenie protihlukových opatrení sa docieli prerušením prenosu hluku, najmä v prípade drevených stropov. Riešením je použitie mäkkých drevených obkladov alebo podpier, ako aj zvýšením vlastnej váhy napr. vrstvou plných tehál.

Dodatočné zvýšenie zvukovej izolácie
Dodatočné zvýšenie vzduchovej aj kročajovej nepriezvučnosti je aktuálne predovšetkým v bytových domoch. Týka sa spravidla izolácie hluku z okolia budovy, alebo vnútorného priestoru – susedia, výťah, chodba a pod.

Izolácia vonkajšieho hluku sa spravidla dodatočne rieši výmenou výplní otvorov – starých okien, alebo tiež zasklením balkónu, či lodžie.

Pri výmene okien okrem tepelnoizolačných prínosov je dôležité brať do úvahy aj zvukoizolačné vlastnosti okien. Izolácia vnútorného priestoru je najčastejšie vo forme izolácie podlahy, obvodových stien a priečok.

Izoláciu kročajovej nepriezvučnosti pri izolácii podlahy dosiahneme dodatočným inštalovaním ďalších vrstiev podlahy.

VÁŠ OSOBNÝ PORADCA S 26 ROČNÝMI SKÚSENOSŤAMI

Potrebujete informacie ohladom výberu alebo inštalácie? Radi Vám poradíme pri výbere najlepších okien pre Vašu stavbu.

Podobné články

Mali by sme si namiesto plastových okien vybrať drevené?

Prvou otázkou, ktorá môže pri kúpe okna alebo dverí vyvstať, je, či si vybrať drevené alebo plastové okná a dvere. Najdôležitejšie je určiť podľa vlastných potrieb, ktoré riešenie slúži cieľom, ktoré považujeme za dôležité. V záplave informácií sa dá veľmi ľahko stratiť, preto by som vám rád pri výbere pomohol zhrnúť niektoré hlavné výhody a nevýhody…

6 dôvodov, prečo by ste si mali vybrať drevené okná a dvere do svojho domu

Drevo je už dlho bežným materiálom pri výbere okien a dverí alebo pri izolácii domu. Nie je to prekvapujúce, pretože ide o jeden z najľahšie dostupných, univerzálnych materiálov, ktoré poskytujú dobrú izoláciu. Vďaka technologickému pokroku sa však na trhu rýchlo rozšírili aj materiály zo sklených vlákien, hliníka a vinylu, v dôsledku čoho majitelia domov často…

Ako si vybrať okno pre svoj budúci domov?

Každý deň, keď plánujeme svoj budúci domov, sa stretávame s nespočetnými otázkami, ktoré nás možno nikdy predtým nenapadli. Napríklad štýl, veľkosť a typ okien a dverí. Aj keď sa to na prvý pohľad zdá jednoduché, výber správnych okien a dverí nie je jednoduchá úloha. Aký štýl a funkciu by ste si mali vybrať? Pri výbere…

This site is registered on wpml.org as a development site.