Tipy pre úsporu energie

Tipy pre úsporu energie

Majte okná, záclony a rolety uzatvorené aj počas dňa, aby sa letné slnko nemohlo dostať do domu.

V noci majte otvorené okná a žalúzie, aby sa horúci vzduch dostal von a chladný vzduch dovnútra. Ak máteokná západnej orientácie, otvorte ich v neskorých popoludňajších hodinách, aby  prúdil vánok.

Na začiatku leta vyčistite filtre vo vašej klimatizácii. To znamená, že klimatizačná jednotka nebude musieť pracovať tak tvrdo, pri chladení vášho domu, alebo bytu.

Pred zapnutím klimatizácie skúste použiť ventilátor, môžete tak ušetriť.
Udržujte svoje nastavenie klimatizácie pri 24 stupňoch – každý stupeň môže významne ovplyvniť prevádzkové náklady v priebehu leta.
Nechájte dvere do miestnosti, ktorú sa snažíte vychladiť uzatvorené pri použití klimatizácie. Tým sa zabráchráni unikaniu chladného vzduchu a klimatizácia nechladí miestností, ktoré nepoužívate.

Malé náklady

Použite nejaké tienidlo na oknách východnej a západnej orientácie. Tým sa vaše okná uchránia pred silnými lúčmi slnka a zabráni sa prehrievaniu vášho domu v lete.
Nasaďte rastliny listnatých stromov / kríkov na západnej a východnej strane vášho domu. To bude blokovať letné slnko, ale ponechá slnko v zimných mesiacoch.

Vyššie náklady

Nainštalujte izoláciu strechy. Tým sa uchová teplo v dome, alebo byte, ale aj chladný vzduch z klimatizácie.

VÁŠ OSOBNÝ PORADCA S 26 ROČNÝMI SKÚSENOSŤAMI

Potrebujete informacie ohladom výberu alebo inštalácie? Radi Vám poradíme pri výbere najlepších okien pre Vašu stavbu.

Podobné články

Aké sú výhody drevených okien?

Okná sa vyrábajú z rôznych materiálov a v závislosti od vašich potrieb a túžob ako majiteľa domu môžete použiť množstvo rôznych materiálov a na základe vhodnosti materiálu si budete môcť vybrať okná, ktoré budú vyhovovať práve vášmu domovu. V tomto článku sa zameriame na drevo, ako jednu z možností. Aké sú teda presne výhody drevených…

Mali by sme si namiesto plastových okien vybrať drevené?

Prvou otázkou, ktorá môže pri kúpe okna alebo dverí vyvstať, je, či si vybrať drevené alebo plastové okná a dvere. Najdôležitejšie je určiť podľa vlastných potrieb, ktoré riešenie slúži cieľom, ktoré považujeme za dôležité. V záplave informácií sa dá veľmi ľahko stratiť, preto by som vám rád pri výbere pomohol zhrnúť niektoré hlavné výhody a nevýhody…

6 dôvodov, prečo by ste si mali vybrať drevené okná a dvere do svojho domu

Drevo je už dlho bežným materiálom pri výbere okien a dverí alebo pri izolácii domu. Nie je to prekvapujúce, pretože ide o jeden z najľahšie dostupných, univerzálnych materiálov, ktoré poskytujú dobrú izoláciu. Vďaka technologickému pokroku sa však na trhu rýchlo rozšírili aj materiály zo sklených vlákien, hliníka a vinylu, v dôsledku čoho majitelia domov často…

This site is registered on wpml.org as a development site.