Renovácia strechy

Renovácia strechy

Rekonštrukcia strechy nepatrí do rozpočtu každoročne plánovaných investícií domácností. Preto nie je na škodu porozhliadnuť sa predtým, ako prijme rozhodnutie. V prvom rade pri ochrane strechy nášho domova si musíme zvážiť aký výsledok chceme – dlhodobý, alebo krátkodobý. 

Priesaky, hnijúce trámy, vlhké podkrovie, sneh pod strechou. Po daždivej jari, v lete je ľahké zabudnúť na tieto nepríjemnosti, ale chorá strecha musí byť obnovená. Nečakajte až do budúceho leta.
Strecha nielen chráni proti vplyvom okolitého prostredia, ale aj udáva charakter nášho domu. Je rozhodujúcou otázkou aj pre estetický vzhľad. Rovnako rekonštrukcia strechy nespadá medzi nízke investície. Teda strecha má byť pekná a odolná. Počas rekonštrukcie strechy, sú tieto aspekty najdôležitejšie. Riešením môžu byť keramické strešné krytiny. Sú estetické a práca postupuje rýchlo, čo je dôvod, prečo to môže mať za následok úsporu nákladov.

Výrazne znížená hmotnosť strechy
Vzhľadom k veľkosti dlaždíc na štvorcový meter pripadá len 9 dlaždíc, na rozdiel od tradičnej strešné krytiny priemernej veľkosti, ktorej treba 30 až 40 kusov. To vrazne znižuje zaťaženie váhy strechy. Rekonštrukcia strecha a rozpočet vyzerá lepšie, keď nosníky tiež stoja menej.
Voda, vietor nemá šancu
Ďalším kľúčom k trvanlivosti strechy sú strešné nosníky. Častým problémom je to, že pod krytinu sa dostane, voda, sneh, para, ktorá štrukturálne napadne drevo, vytvára huby a pod., nakoniec vedie k oslabeniu strechy. Pokiaľ ide o prevenciu rozhodujúcim faktorom je aj kvalitná strešná fólia.

VÁŠ OSOBNÝ PORADCA S 26 ROČNÝMI SKÚSENOSŤAMI

Potrebujete informacie ohladom výberu alebo inštalácie? Radi Vám poradíme pri výbere najlepších okien pre Vašu stavbu.

Podobné články

Aké sú výhody drevených okien?

Okná sa vyrábajú z rôznych materiálov a v závislosti od vašich potrieb a túžob ako majiteľa domu môžete použiť množstvo rôznych materiálov a na základe vhodnosti materiálu si budete môcť vybrať okná, ktoré budú vyhovovať práve vášmu domovu. V tomto článku sa zameriame na drevo, ako jednu z možností. Aké sú teda presne výhody drevených…

Mali by sme si namiesto plastových okien vybrať drevené?

Prvou otázkou, ktorá môže pri kúpe okna alebo dverí vyvstať, je, či si vybrať drevené alebo plastové okná a dvere. Najdôležitejšie je určiť podľa vlastných potrieb, ktoré riešenie slúži cieľom, ktoré považujeme za dôležité. V záplave informácií sa dá veľmi ľahko stratiť, preto by som vám rád pri výbere pomohol zhrnúť niektoré hlavné výhody a nevýhody…

6 dôvodov, prečo by ste si mali vybrať drevené okná a dvere do svojho domu

Drevo je už dlho bežným materiálom pri výbere okien a dverí alebo pri izolácii domu. Nie je to prekvapujúce, pretože ide o jeden z najľahšie dostupných, univerzálnych materiálov, ktoré poskytujú dobrú izoláciu. Vďaka technologickému pokroku sa však na trhu rýchlo rozšírili aj materiály zo sklených vlákien, hliníka a vinylu, v dôsledku čoho majitelia domov často…

This site is registered on wpml.org as a development site.