Prečo je dôležité vybrať si správne kvalitné okná a dvere?

Prečo je dôležité vybrať si správne kvalitné okná a dvere?

Energetická účinnosť je dôležitou otázkou pri navrhovaní domu, pretože nikto nemá rád, keď na konci obdobia platí vysoké účty za energie. Dobrou správou je, že výberom správnych okien a dverí pre váš dom môžete urobiť veľký krok vpred v oblasti energetickej účinnosti. Navyše: cena dobrého okna sa vráti v priebehu niekoľkých rokov! 

Ako prispievajú okná a dvere k energetickej účinnosti vášho domu?

Okná (a, samozrejme, správna izolácia vášho domu) udržujú teplo v zime a zabraňujú prenikaniu tepla do vášho domu v lete. To všetko pomáha znižovať spotrebu vykurovacích a chladiacich zariadení.

Pravdou je, že veľká časť tepla uniká cez staré, zle utesnené okná a dvere, ktoré nie sú dostatočne tesné. Cez medzery a praskliny v týchto konštrukciách takmer bez prekážok uniká vzduch a teplo prechádza aj cez jednoduché sklo.

Konštrukčné prvky, použité materiály a opotrebovanie týchto okien starého typu sú príčinou vysokých účtov za energie. Výmena kompletnej sady okien však môže znížiť vaše účty za vykurovanie o 20-30 % ročne!

Čím kvalitnejšie okná a dvere si vyberiete, tým nižšie sú tepelné straty v chladnom počasí a tým nižšie sú tepelné zisky v lete – napríklad v lete vám pomôžu dosiahnuť o 5-7 stupňov nižšiu teplotu ako zastarané okná a dvere.

Ako začať s výmenou okien a dverí?

Výmena okien a dverí je nákladná investícia a nie je možné uviesť presné sumy, pretože závisia od počtu a veľkosti okien a dverí, od materiálu a kvality vybraných okien a dverí a od nákladov na montáž.

Prvým krokom je teda vyhľadať odbornú radu. V spoločnosti Unigroup napríklad posúdime rozmery okien a dverí, o ktorých uvažujete, a počas konzultácie s vami prediskutujeme vaše plány, očakávania a potreby.

Na základe toho môžeme teraz hovoriť o konkrétnych oknách a dverách, takže budeme presne vedieť, aká je ich tepelnoizolačná schopnosť, a budeme môcť vypočítať možnú dlhodobú návratnosť, pričom zohľadníme, o koľko pravdepodobne klesnú naše účty.

A ako dlho trvá, kým sa takáto investícia vráti? Vo všeobecnosti sa táto doba pohybuje medzi 6 a 10 rokmi, pričom sa zohľadňujú vlastnosti vášho domu, náklady na výrobu a montáž okien a zlepšenie tepelnej izolácie.

Mnohé maličkosti sú veľmi dôležité

Výmena všetkých okien a dverí v dome naraz môže byť príliš veľkým zásahom do peňaženky, preto sa oplatí začať len s niekoľkými, pretože už len to viditeľne ovplyvní tepelný komfort vášho domu a vaše účty za energie.

Neváhajte nás požiadať o radu, máme 26 rokov skúseností, aby sme vám pomohli!

Kontaktujte nás na čísle +421-31-555-3764

VÁŠ OSOBNÝ PORADCA S 26 ROČNÝMI SKÚSENOSŤAMI

Potrebujete informacie ohladom výberu alebo inštalácie? Radi Vám poradíme pri výbere najlepších okien pre Vašu stavbu.

Podobné články

Aké sú výhody drevených okien?

Okná sa vyrábajú z rôznych materiálov a v závislosti od vašich potrieb a túžob ako majiteľa domu môžete použiť množstvo rôznych materiálov a na základe vhodnosti materiálu si budete môcť vybrať okná, ktoré budú vyhovovať práve vášmu domovu. V tomto článku sa zameriame na drevo, ako jednu z možností. Aké sú teda presne výhody drevených…

Mali by sme si namiesto plastových okien vybrať drevené?

Prvou otázkou, ktorá môže pri kúpe okna alebo dverí vyvstať, je, či si vybrať drevené alebo plastové okná a dvere. Najdôležitejšie je určiť podľa vlastných potrieb, ktoré riešenie slúži cieľom, ktoré považujeme za dôležité. V záplave informácií sa dá veľmi ľahko stratiť, preto by som vám rád pri výbere pomohol zhrnúť niektoré hlavné výhody a nevýhody…

6 dôvodov, prečo by ste si mali vybrať drevené okná a dvere do svojho domu

Drevo je už dlho bežným materiálom pri výbere okien a dverí alebo pri izolácii domu. Nie je to prekvapujúce, pretože ide o jeden z najľahšie dostupných, univerzálnych materiálov, ktoré poskytujú dobrú izoláciu. Vďaka technologickému pokroku sa však na trhu rýchlo rozšírili aj materiály zo sklených vlákien, hliníka a vinylu, v dôsledku čoho majitelia domov často…

This site is registered on wpml.org as a development site.