Murivo z tehál / časť 1.

Murivo z tehál / časť 1.

Stavebné materiály, ako tehla patria medzi tradičné a na Slovensku sú dodnes najpoužívanejším stavebným materiálom. Vďaka technologickému pokroku moderná porézna tehla má kvalitné tepelnotechnické vlastnosti pevnostnú charakteristiku, dobré zvukoizolačné a akumulačné vlastnosti.

Tepelná akumulácia
Pálený tehliarsky črep z ktorého sa tehla vyrába, má schopnosť akumulovať a následne vydávať teplo. Schopnosť tehlového muriva vplýva na vlastnosti, tepelnú zotrvačnosť a tepelnú pohodu v obytnom priestore.

V moderných poréznych tehlách sa sčasti zachovala vlastnosť masívnych tehlových stien, ktoré sú málo citlivé na zmeny teploty vonkajšieho prostredia. Z bežných stavebných materiálov po betóne majú najlepšiu akumulačnú schopnosť.

Komfort stavby
Výrobcovia tehál ponúkajú veľkorozmerové tehly, unifikované stavebné systémy vďaka ktorým je zabezpečená požiadavka na dosiahnutie vysokej produktivity pri murovaní a znižovaní spotreby malty. Pri sa doporučuje pred murovaním položiť izolačné pásy proti vode a vlhkosti.

Nevýhody tehlového muriva

Azda najväčšou nevýhodou tehloblokov je potrebná väčšia hrúbka muriva pri zachovaní rovnakých tepelnoizolačných vlastností, ako u podobných stavebných materiálov. S tým súvisí aj potreba dodatočného zateplenia budovy. Pri nízkoenergetických a pasívnych domoch sa tehla z tohto dôvodu nepoužíva.

VÁŠ OSOBNÝ PORADCA S 26 ROČNÝMI SKÚSENOSŤAMI

Potrebujete informacie ohladom výberu alebo inštalácie? Radi Vám poradíme pri výbere najlepších okien pre Vašu stavbu.

Podobné články

Aké sú výhody drevených okien?

Okná sa vyrábajú z rôznych materiálov a v závislosti od vašich potrieb a túžob ako majiteľa domu môžete použiť množstvo rôznych materiálov a na základe vhodnosti materiálu si budete môcť vybrať okná, ktoré budú vyhovovať práve vášmu domovu. V tomto článku sa zameriame na drevo, ako jednu z možností. Aké sú teda presne výhody drevených…

Mali by sme si namiesto plastových okien vybrať drevené?

Prvou otázkou, ktorá môže pri kúpe okna alebo dverí vyvstať, je, či si vybrať drevené alebo plastové okná a dvere. Najdôležitejšie je určiť podľa vlastných potrieb, ktoré riešenie slúži cieľom, ktoré považujeme za dôležité. V záplave informácií sa dá veľmi ľahko stratiť, preto by som vám rád pri výbere pomohol zhrnúť niektoré hlavné výhody a nevýhody…

6 dôvodov, prečo by ste si mali vybrať drevené okná a dvere do svojho domu

Drevo je už dlho bežným materiálom pri výbere okien a dverí alebo pri izolácii domu. Nie je to prekvapujúce, pretože ide o jeden z najľahšie dostupných, univerzálnych materiálov, ktoré poskytujú dobrú izoláciu. Vďaka technologickému pokroku sa však na trhu rýchlo rozšírili aj materiály zo sklených vlákien, hliníka a vinylu, v dôsledku čoho majitelia domov často…

This site is registered on wpml.org as a development site.