Mali by sme si namiesto plastových okien vybrať drevené?

Mali by sme si namiesto plastových okien vybrať drevené?

Prvou otázkou, ktorá môže pri kúpe okna alebo dverí vyvstať, je, či si vybrať drevené alebo plastové okná a dvere. Najdôležitejšie je určiť podľa vlastných potrieb, ktoré riešenie slúži cieľom, ktoré považujeme za dôležité. V záplave informácií sa dá veľmi ľahko stratiť, preto by som vám rád pri výbere pomohol zhrnúť niektoré hlavné výhody a nevýhody oboch verzií.

Výhody drevených okien

Drevené okná a dvere majú najdlhšiu históriu a svoju odolnosť preukázali vo všetkých obdobiach ľudských dejín. V ich prospech však hovorí oveľa viac argumentov než len ich trvanlivosť:

Prispôsobiteľnosť

Drevené okná a dvere je možné prispôsobiť alebo namontovať do otvorov akejkoľvek veľkosti. Okrem toho je drevo vyhľadávaným materiálom na výrobu dverí a okien, pretože sa ľahko tvaruje. Okrem toho ponúka zákazníkovi široký výber rôznych druhov (napr. borovica, smrek, dub, meranti atď.).

Priepustnosť vzduchu

Domy a byty s drevenými oknami a dverami sú oveľa lepšie vetrané, čo zlepšuje našu pohodu. Okrem toho sa dá zabrániť bakteriálnej a plesňovej kontaminácii v domácnosti.

Opraviteľnosť

V prípade deformácie sa dá 90 % poškodení opraviť. A vďaka širokej škále povrchových úprav vám naše drevené okná budú dobre slúžiť ešte mnoho rokov.

Nevýhody

Azda jedinou skutočnou nevýhodou drevených okien v porovnaní s plastovými je cena. Treba však poznamenať, že hoci je počiatočná cena spravidla vyššia, v dlhšom časovom horizonte nie je rozdiel príliš veľký.

Pri výbere drevených okien a dverí je vhodné byť veľmi opatrný, pretože medzi drevom a drevom sú rozdiely.

Výhody plastových okien a dverí

Plastové okná a dvere sú v súčasnosti čoraz obľúbenejšie. Najdôležitejšou výhodou a dôvodom, prečo si zákazníci vyberajú plastové dvere a okná, je, že sú energeticky úsporné a lepšie izolované ako ich drevené náprotivky.

Nižšia cena

Rastúca popularita nie je náhodná, pretože mnoho ľudí sa rozhoduje pre plastové okná a dvere kvôli ich relatívne nízkej cene.

Nevýhody

Jednou z nevýhod plastových okien je, že sú takmer na nezaplatenie. Ďalším problémom je výber nesprávnej kvality okenných rámov, pretože časom môžu zmeniť farbu a zostarnúť.
Okrem toho rast plesní. Ak steny vašej nehnuteľnosti nie sú správne vetrané, môžu ľahko splesnivieť v dôsledku kondenzácie vodnej pary zo sútoku teplého a studeného vzduchu.

Porovnanie

Celkovo môžeme povedať, že drevené okná majú výrazne dlhšiu životnosť ako plastové. Plastové okná a dvere sa môžu zafarbiť a plastový povrch sa môže poškodiť slnečnými lúčmi a na rozdiel od drevených okien sa poškodenie nedá ľahko opraviť.

Životnosť pravidelne udržiavaného dreveného okna alebo dverí sa po malej povrchovej úprave a leštení začína takmer od nuly.

Neváhajte nás požiadať o radu, máme 27 rokov skúseností, aby sme vám pomohli!

Kontaktujte nás na čísle +421-31-555-3764 alebo kliknite sem a kontaktujte nás prostredníctvom formulára a my sa vám ozveme!“

VÁŠ OSOBNÝ PORADCA S 26 ROČNÝMI SKÚSENOSŤAMI

Potrebujete informacie ohladom výberu alebo inštalácie? Radi Vám poradíme pri výbere najlepších okien pre Vašu stavbu.

Podobné články

Aké sú výhody drevených okien?

Okná sa vyrábajú z rôznych materiálov a v závislosti od vašich potrieb a túžob ako majiteľa domu môžete použiť množstvo rôznych materiálov a na základe vhodnosti materiálu si budete môcť vybrať okná, ktoré budú vyhovovať práve vášmu domovu. V tomto článku sa zameriame na drevo, ako jednu z možností. Aké sú teda presne výhody drevených…

6 dôvodov, prečo by ste si mali vybrať drevené okná a dvere do svojho domu

Drevo je už dlho bežným materiálom pri výbere okien a dverí alebo pri izolácii domu. Nie je to prekvapujúce, pretože ide o jeden z najľahšie dostupných, univerzálnych materiálov, ktoré poskytujú dobrú izoláciu. Vďaka technologickému pokroku sa však na trhu rýchlo rozšírili aj materiály zo sklených vlákien, hliníka a vinylu, v dôsledku čoho majitelia domov často…

Ako si vybrať okno pre svoj budúci domov?

Každý deň, keď plánujeme svoj budúci domov, sa stretávame s nespočetnými otázkami, ktoré nás možno nikdy predtým nenapadli. Napríklad štýl, veľkosť a typ okien a dverí. Aj keď sa to na prvý pohľad zdá jednoduché, výber správnych okien a dverí nie je jednoduchá úloha. Aký štýl a funkciu by ste si mali vybrať? Pri výbere…

This site is registered on wpml.org as a development site.