Je výhodné zasklenie balkóna a lodžie?

Je výhodné zasklenie balkóna a lodžie?

Na prvý pohľad sú výhody zasklenia balkóna a lodžie jednoznačné. Zasklievacie systémy obmedzujú vniknutie prachu a exhalácií. Zároveň vytvárajú proti hlukovú bariéru. Zasklenie je neoceniteľným pomocníkom pri zimnom sušení po praní. Umožňuje tiež na balkóne odkladať i veci, a chráni pred dažďom. Na prízemiach a nižších podlažiach tiež poskytne vyššiu bezpečnosť pred vlámaním.

Otázka je: s rámom či bez?

Na trhu sú rámové, bezrámové posuvné a otočné zasklievacie systémy. Všetky tri systémy sú rovnako spoľahlivé a osvedčené. Rozuhodujúce je staviť na kvalitu. Výhodou bezrámového systému je, že nenarúša architektonické prvky budovy a nemení jej vonkajší vzhľad.

Otočný bezrámový systém umožňuje celkové otvorenie lodžie. Systém bezrámového zasklievania je zhotovený z bezpečnostného tvrdeného skla hrúbky 6 mm. Ten odoláva silným vetrom aj nárazom.
Sklenené diely sa posúvajú na ľavú alebo pravú stranu lodžie. Takýto spôsob posúvania a otáčania skiel umožňuje ich ľahké a bezpečné umývanie z vonkajšej i vnútornej strany.

Rámový systém zasklenia do pevných hliníkových rámov má osadené 4 mm hrubé sklo. Pre ľahšiu údržbu tabúľ posuvného systému je výhodné, ak sú všetky diely posuvné a vyberateľné. Koľajnicové lišty a rámy sú vyrábané z hliníka, ktorý zaručuje nízku hmotnosť konštrukcie i odolnosť proti korózii.

VÁŠ OSOBNÝ PORADCA S 26 ROČNÝMI SKÚSENOSŤAMI

Potrebujete informacie ohladom výberu alebo inštalácie? Radi Vám poradíme pri výbere najlepších okien pre Vašu stavbu.

Podobné články

Aké sú výhody drevených okien?

Okná sa vyrábajú z rôznych materiálov a v závislosti od vašich potrieb a túžob ako majiteľa domu môžete použiť množstvo rôznych materiálov a na základe vhodnosti materiálu si budete môcť vybrať okná, ktoré budú vyhovovať práve vášmu domovu. V tomto článku sa zameriame na drevo, ako jednu z možností. Aké sú teda presne výhody drevených…

Mali by sme si namiesto plastových okien vybrať drevené?

Prvou otázkou, ktorá môže pri kúpe okna alebo dverí vyvstať, je, či si vybrať drevené alebo plastové okná a dvere. Najdôležitejšie je určiť podľa vlastných potrieb, ktoré riešenie slúži cieľom, ktoré považujeme za dôležité. V záplave informácií sa dá veľmi ľahko stratiť, preto by som vám rád pri výbere pomohol zhrnúť niektoré hlavné výhody a nevýhody…

6 dôvodov, prečo by ste si mali vybrať drevené okná a dvere do svojho domu

Drevo je už dlho bežným materiálom pri výbere okien a dverí alebo pri izolácii domu. Nie je to prekvapujúce, pretože ide o jeden z najľahšie dostupných, univerzálnych materiálov, ktoré poskytujú dobrú izoláciu. Vďaka technologickému pokroku sa však na trhu rýchlo rozšírili aj materiály zo sklených vlákien, hliníka a vinylu, v dôsledku čoho majitelia domov často…

This site is registered on wpml.org as a development site.