6 dôvodov, prečo by ste si mali vybrať drevené okná a dvere do svojho domu

6 dôvodov, prečo by ste si mali vybrať drevené okná a dvere do svojho domu

Drevo je už dlho bežným materiálom pri výbere okien a dverí alebo pri izolácii domu. Nie je to prekvapujúce, pretože ide o jeden z najľahšie dostupných, univerzálnych materiálov, ktoré poskytujú dobrú izoláciu.

Vďaka technologickému pokroku sa však na trhu rýchlo rozšírili aj materiály zo sklených vlákien, hliníka a vinylu, v dôsledku čoho majitelia domov často zabúdajú na výhody používania prírodných materiálov. V našom aktuálnom článku sme pre vás pripravili 6 dôvodov, prečo si vybrať drevené dvere a okná. 

1. Estetický výber

Vinyl aj sklolaminát sa snažia napodobniť štýl drevených dverí a okien, a hoci sa mu v niektorých ohľadoch približujú, jedinečnosť a skutočnú eleganciu dreva neprekonajú.

Drevené dvere a okná sú jednoducho teplé, klasické a bezpochyby najkrajšie rámy na trhu. Dokonale sa hodia k akémukoľvek architektonickému štýlu.

2. Trvanlivosť až 100 rokov

Hoci drevené dvere a okná vyžadujú občasnú údržbu, aby sa udržali vo výbornom stave a predišlo sa ich opotrebovaniu, pri správnej starostlivosti nám môžu dobre slúžiť až 100 rokov.

3. Energeticky účinná alternatíva

Drevo je prirodzený izolant a neprepúšťa teplo ani chlad. Drevené rámy môžu vášmu domovu zabezpečiť väčšie pohodlie v zime aj v lete, a to v takzvanom reverznom režime, t. j:

– „V zime horúco, v lete chladno“.

Vďaka týmto faktorom môžeme v našich domácnostiach dosiahnuť vysokú úroveň úspor energie a znížiť účty za energiu.

4. Riešenie odolné voči hluku

Drevené okná nielenže zabraňujú nežiaducim tepelným ziskom a stratám, ale tiež výrazne znižujú hluk, takže nemusíte neustále počúvať okolitý svet.

5. Dlhodobá návratnosť

Hoci sú drevené dvere a okná drahšie z hľadiska počiatočných nákladov, z dlhodobého hľadiska môžu byť riešením, ktoré ušetrí peniaze.

Na týchto nákladoch sa podieľa štýl, veľkosť a technológia. Má však oveľa dlhšiu životnosť ako jeho plastové náprotivky, takže pri dlhodobom uvažovaní sa zvyčajne oplatí vyššia počiatočná investícia.

6. Udržateľnosť

Drevené okná sú tiež ideálnou voľbou z hľadiska udržateľnosti a ochrany životného prostredia. Ak ste majiteľom domu, ktorý chce byť „zelený“, drevo je jednou z najefektívnejších a najudržateľnejších alternatív.

Výroba plastových okien a dverí môže vyžadovať až osemkrát viac energie a produkovať viac emisií.

VÁŠ OSOBNÝ PORADCA S 26 ROČNÝMI SKÚSENOSŤAMI

Potrebujete informacie ohladom výberu alebo inštalácie? Radi Vám poradíme pri výbere najlepších okien pre Vašu stavbu.

Podobné články

Aké sú výhody drevených okien?

Okná sa vyrábajú z rôznych materiálov a v závislosti od vašich potrieb a túžob ako majiteľa domu môžete použiť množstvo rôznych materiálov a na základe vhodnosti materiálu si budete môcť vybrať okná, ktoré budú vyhovovať práve vášmu domovu. V tomto článku sa zameriame na drevo, ako jednu z možností. Aké sú teda presne výhody drevených…

Mali by sme si namiesto plastových okien vybrať drevené?

Prvou otázkou, ktorá môže pri kúpe okna alebo dverí vyvstať, je, či si vybrať drevené alebo plastové okná a dvere. Najdôležitejšie je určiť podľa vlastných potrieb, ktoré riešenie slúži cieľom, ktoré považujeme za dôležité. V záplave informácií sa dá veľmi ľahko stratiť, preto by som vám rád pri výbere pomohol zhrnúť niektoré hlavné výhody a nevýhody…

Ako si vybrať okno pre svoj budúci domov?

Každý deň, keď plánujeme svoj budúci domov, sa stretávame s nespočetnými otázkami, ktoré nás možno nikdy predtým nenapadli. Napríklad štýl, veľkosť a typ okien a dverí. Aj keď sa to na prvý pohľad zdá jednoduché, výber správnych okien a dverí nie je jednoduchá úloha. Aký štýl a funkciu by ste si mali vybrať? Pri výbere…

This site is registered on wpml.org as a development site.